Jak “wycisnąć” z konwentu najwięcej pozytywnych wrażeń.

Pozostań w kontakcie
Pamiętaj, żeby przed wyjazdem zostawić namiary swojej rodzinie, by pozostać w kontakcie. Staraj się mieć naładowany telefon, żeby w razie jakichkolwiek przypadków było cię łatwo znaleźć.

Zachowanie wobec pracowników ośrodka
Bądź uprzejmy dla pracowników ośrodka – nawet w momencie pojawienia się problemu staraj się nie denerwować i zachowaj zimną krew. Jeżeli potrzeba pomocy bądź wsparcia przy rozwiązaniu problemu, poproś o wsparcie koordynatorów bądź organizatora.

Opuszczanie ośrodka
Kiedy opuszczasz ośrodek, posprzątaj po sobie. Pamiętaj że to w jaki sposób pozostawisz po sobie miejsce noclegowe świadczy o Tobie jak i o całej grupie. Klucz do pokoju oddaj bezpośrednio do rąk własnych organizatora.

Rejestracja
Pamiętaj by zgłosić swój pobyt na konwencie przy rejestracji. Organizator jak i ośrodek muszą mieć pełną wiedzę na temat przebywających na terenie konwentu osób – jest to wymóg prawny.

Organizowanie prywatnych imprez
Imprezowanie we własnym gronie jest bardzo fajne, pamiętaj jednak aby nie przesadzić z ilością gości. Domki kempingowe mogą się ugiąć pod naporem tańczących 20 osób, zaś sprzątanie po takiej grupie będzie niezłym wyzwaniem.

Prywatne imprezy
Część uczestników na pewno nie zakończy dnia o 22. Niektórzy będą bawić się do białego rana we własnym towarzystwie. Jeśli chcesz zasmakować ducha imprezy – podejdź i włącz się do zabawy. Futrzaki są z reguły otwartymi zwierzakami, i jeśli nie będziesz zachowywał się nieodpowiednio, prawie na pewno przygarną cię do wspólnej balangi.

Pamiętaj o sobie
Nawet w momentach większych uniesień pamiętaj o swoim bezpieczeństwie i komforcie psychicznym. Nie zgadzaj się na rzeczy, co do których nie czujesz się przekonany. Nie rób nic, czego potem będziesz żałował, pamiętaj, że czasu nie da się cofnąć. Nie udowadniaj nikomu nic na siłę – jesteś fajny taki, jaki jesteś. W razie wątpliwości, porozmawiaj z przyjacielem lub zaufaną osobą.