Słowem wprowadzenia…

logo-futerkon-FN-pion-1

Futerkon jest Ogólnopolskim Konwentem Społeczności Furry, który powstał w miejsce dawnego konwentu Futrzakon i stanowi odświeżenie starej formuły przy zmienionym zespole organizacyjnym. Impreza charakteryzuje się nowym podejściem w przygotowywaniu atrakcji dla uczestników. Nowa formuła skupia się na budowaniu relacji między uczestnikami, wzajemnym poznawaniu oraz wspólnym spędzaniu wolnego czasu. Program zlotu z roku na rok rozwija się zapewniając możliwość udziału w konkursach, turniejach, prelekcjach oraz punktach opierających się na motywie przewodnim danej edycji.

Organizatorzy kładą nacisk przede wszystkim na dobrą zabawę, wspólny wypoczynek oraz nawiązywanie nowych znajomości. Każda z edycji zlotu posiada własny motyw przewodni, który przeplata się z punktami programu.

Mówisz: Futerkon, myślisz: Impreza w fajnym klimacie ze znajomymi futrami, z interesującym programem, w ciekawym miejscu w którym możesz wypocząć.

Priorytetem wyboru miejsca zawsze była okolica i warunki zakwaterowania. Tradycyjnie już Futerkon odbywa się w miejscu otoczonym lasami bądź nad jeziorem, żeby zapewnić uczestnikom komfort wypoczynku: prywatność i oddech od zgiełku miasta.

Warto podkreślić, że Futerkon nie skupia programu wokół fursuiterów i fursuitingu, jednakże Fursuiterzy byli, są i zawsze będą bardzo mile widzianymi gośćmi na konwencie, którym organizatorzy zapewnią wsparcie w czasie trwania imprezy.

Futerkon edycja 2015 odbywać się będzie w dniach 5-8 sierpnia 2015 w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna, a motyw przewodni to Star Wars i space opera….czyli całkiem niedługo w nieodległej galaktyce.